• spec.pg@zshamuliakovo.sk

Konzultačné hodiny: po dohode.

Činnosť školského špeciálneho pedagóga sa riadi Pedagogicko-organizačnými pokynmi MŠ SR a Plánom práce školy.

Hlavné úlohy školského špeciálneho pedagóga:

Poskytuje odborné pedagogické služby pedagogickým pracovníkom v škole v oblasti výchovy, vzdelávania, osobnostného vývinu detí so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Spolupracuje s pedagogicko-psychologickou poradňou, Centrom poradensko-psychologických služieb a ďalšími odbornými psychologickými pracoviskami. Spolupracuje s rodičmi žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Pracuje so žiakmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Poskytuje poradenské služby učiteľom, ktorí vyučujú žiakov so špeciálno- výchovno vzdelávacími potrebami, pomáha im pri zostavovaní Individuálnych výchovno- vzdelávacích plánov. Spolupracuje s osobnými asistentkami individuálne integrovaných žiakov. Realizuje individuálne reedukačné cvičenia so žiakmi s vývinovými poruchami učenia. Individuálne pracuje s integrovanými žiakmi a žiakmi s VPU - realizuje predbežnú diagnostiku. Sleduje a vyhodnocuje vhodnosť integrácie a školskú úspešnosť žiakov so špeciálnymi výchovno - vzdelávacími potrebami.